Zirve Programlarında e-Defter Fiş Kontrol İşlemleri

MicrosoftTeams-image-9-1-1-1024x577 e-Defter Nasıl Yapılır? Zirve Kullanım Kılavuzları  zirveyazılım zirveprogramları Zirve yevmiye xml nasılyapılır modül kontrol fiş edefterfişkontrolü edefterfişkontrolmodülü edefter

e-Defter, kanunen tutulması zorunlu olan yevmiye ve büyük defterlerin dijital ortamda tutulduğu, maliyeye elektronik imzayla berat verildiği sistemdir. Kayıtlar standart bir XML formatında hazırlanır.

Peki, e-Defter fiş kontrolü modülüyle ilgili ayrıntılar nelerdir? Cevaplar yazımızda.

e-Defter Fiş Kontrolü Modülü Nedir?

Bu modül; e-Defter göndermek isteyen Zirve kullanıcılarının, program içerisinde e-Defter kayıtlarının doğru formatta olup olmadığını kontrol etmeleri, defterlerini oluşturmadan önce eksik içeriklerini tespit ederek düzeltme yapmaları için tasarlanmıştır.

e-Defter Fiş Kontrolü modülü sayesinde program içerisinden çıkmadan yevmiyelerinizi kontrolünü sağlayabilir, zaman kaybı yaşamadan e-Defterlerinizi rahatlıkla oluşturma aşamasına geçebilirsiniz.

Zirve programlarında e-Defter Fiş Kontrol İşlemi Nasıl Yapılır?

Zirve programlarında e-Defter Fiş Kontrol işleminin nasıl yapılacağını aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

NOT: e-Defter Fiş kontrol alanı 01.03.2022-02.8 versiyonda yayınlanmıştır. e-Defter Fiş kontrol modülünü kullanabilmek için ilgili güncellemeyi programınıza kurmanız gerekmektedir.

Top