![e-Belgelerde-Karekod-Yazdirma-1024x577 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod e-Belgelerde-Karekod-Yazdirma-1024x577 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod](https://blog.zirveyazilim.net/wp-content/uploads/2023/08/e-Belgelerde-Karekod-Yazdirma-1024x577.png)
Bu yazımızda e-Belgelerinizde görüntülenmekte olan karekodların baskıda çıkması için yazdırma ayarının nasıl yapılması gerektiğini görsellerle birlikte sizlere anlatıyor olacağız.
e-Belgelerde Karekod Uygulaması Hakkında
Zirve Yazılım, e-Belgelerde Karekod Kullanım Zorunluluğu ile ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından iletilen standartları uygulamaya başlamıştır. e-Belgelerinize karekod ekleme işlemleri Zirve e-Dönüşüm ürünlerinde otomatik olarak yapılmaktadır. Konuyla ilgili e-Belgelerde karekod ayarları yazımıza göz atabilirsiniz.
Karekod Yazdırma Adımları
e-Belgelerde oluşan karekodların baskı-yazdırma durumunda kağıt üzerinde görüntülenmemesi durumu, kullanıcılarımızın karşılaştığı bir durumdur. Bu durum Zirve e-Dönüşüm ürünlerinden kaynaklı olmamakla birlikte, yazdırma ayarlarınızda yapabileceğiniz basit bir ayar ile çözümleyebilirsiniz.
Yazdırma ayarları; e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Müstahsil ve e-SMM modülleri içerisinden yapılabilmektedir.
1- Listemizde bulunan herhangi bir fatura seçildikten sonra Fatura Göster seçeneği HTML olarak seçilerek fatura görüntüsüne geçiş yapılır.
![karekod-1-3 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod karekod-1-3 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod](https://blog.zirveyazilim.net/wp-content/uploads/2023/08/karekod-1-3.jpg)
2- Fatura yazdırma ekranı içerisinde sağ tıklayarak Baskı Önizleme sayfasına geçiş yapılır.
![karekod-2-2 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod karekod-2-2 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod](https://blog.zirveyazilim.net/wp-content/uploads/2023/08/karekod-2-2.jpg)
3- Açılan sayfada ayarın seçilebilmesi için Sayfa Yapısı alanına giriş yapılır.
![karekod-3-2-1024x798 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod karekod-3-2-1024x798 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod](https://blog.zirveyazilim.net/wp-content/uploads/2023/08/karekod-3-2-1024x798.jpg)
4- Bu alanda “Arka plan renklerini ve resimlerini yazdır” seçeneğinin işaretlenmesi ile ayarlarınız tamamlanacaktır.
![karekod-4-1 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod karekod-4-1 E-Dönüşüm Nasıl Yapılır? karekodlu belge karekod yazdırma sorunu karekod yazdırma ayarları karekod çıkmıyor karekod e-fatura karekod e-belge karekod](https://blog.zirveyazilim.net/wp-content/uploads/2023/08/karekod-4-1.jpg)
Bu ayarlar yazdırma programınızda tek sefer için yapmanız gereken ayarlardır. İşlemlerin tamamlanmasının ardından, her yazdırma işleminizde karekod belgelerinizde otomatik olarak yer alacaktır.
.
Keyifli kullanımlar dileriz.