Ocak 2024 e-Bülten

Nova_Ocak_Newsletter_Kapak-1-1024x288 E-Bülten Zirve Nova e-bülten

 
 
nova_ocak_newsletter_gorsel1 E-Bülten Zirve Nova e-bülten
Enflasyon Muhasebesi Hesaplamalarını 
Zirve Nova 2.0’da Kolayca Yapabilirsiniz ✔
Kullanıcı dostu arayüzü, uygulama içi kısayolları ve pratik kullanımı ile işlem sürelerini kısaltan Zirve Nova 2.0’ın enflasyon muhasebesine özel kolaylıkları ile tanışın. ✨
 
Zirve Nova 2.0 ile enflasyon muhasebesi hesaplamalarında; 
 • Ek bir program kullanmaya ihtiyaç duymaz,
 • Her sabit kıymet için hesap kodu ekleme özelliği sayesinde muhasebe kodlarını tek tek sabit kıymetlere tanımlamakla zaman kaybetmez
 • İşlemleri tek tuşla geri alabilir ve düzeltmelerinizi kolayca yapabilir, 
 • Amortisman bilgilerinizi aylık ve yıllık olarak görüntüleyebilir, 
 • Amortismanları biten ve devam eden sabit kıymetleri hesaplayabilir ve raporlaştırabilir,
 • Reel olmayan finansman maliyetlerini detaylı şekilde görüntüleyebilir, 
 • Demirbaş kaydı sayfasında; sabit kıymetlerle ilgili kartları kolayca açıp kaydedebilir,
 • İktisadi kıymet ve amortisman oranlarını kolayca görüntüleyebilir,
 • Amortisman bilgilerini tek tıkla raporlaştırabilir
 • Stok düzeltme yöntemi olarak; basit ortalama, stok devir hızı, hareketli ortalama ya da gerçek değer yönteminden istediğinizi seçebilir, 
 • Önceki yıllarda düzenlenen yeniden değerleme ve enflasyon düzeltmelerinin otomatik hesaplanmasının kolaylığını yaşarsınız. 
 
 
Nova-Defter-Beyan-Gif E-Bülten Zirve Nova e-bülten
Defter Beyan Hesap Planı Modülüyle
Zamandan Tasarruf Edin ⌛️
Siz değerli Mali Müşavirlerimizin, firmalarınızda gelir ve gider kayıtlarını daha hızlı ve pratik şekilde yapabilmesi için hesap planı özelliğini yayına aldık.

Kayseri iş ortağımız Sayın Tayyar Baysal‘a ve Sayın Orhan Kahraman‘a bu özelliği geliştirmemizde bize yol gösteren kıymetli tavsiyeleri için teşekkür ederiz.

Yeni hesap planı özelliğimiz sayesinde, işletme defterinde gelir ve gider girişi yaparken sadece birkaç basit adımda belirleyeceğiniz kısa kodlar ile zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Peki nasıl mı?
 • İşletme defteri gelir ve gider kaydı yaparken doldurmamız gereken alanlardan hangisine hangi bilginin yerleştirilmesi gerektiğini kendi seçeceğimiz bir kısa kod ile belirleyelim.
  • Örneğin bu kısa kod; ZNK1 olsun.
 • Bu kısa kodu hesap planında tanımlayalım. Ardından gelir veya gider ekranlarına veri girerken kod sütununda ZNK1 kodunu yazalım. Bu işlemin ardından Zirve Nova 2.0, önceden belirlediğimiz alanları otomatik olarak doldurur.  
 • Böylece gelir ve gider kayıtları hızlı bir şekilde oluşturulur.
 • Hesap planını istediğimiz sayıda kısa kod ile dilediğimiz gibi özelleştirebiliriz. 
 • Eklenen kopyalama butonu ile bir firmamız için oluşturduğumuz kodları Başka Firmadan Kopyala butonuna tıklayarak diğer firmalarımız için de direkt olarak kullanabiliriz.
 
 
nova_ocak_newsletter_gorsel3 E-Bülten Zirve Nova e-bülten
İkinci Saklama Manuel Akışlar ile Hatasız Süreçler 🌞
e-Defter beratlarının ikincil kopyalarının GİB sistemine gönderilmesi yasal olarak zorunludur. Bunun için ikincil kopyaları ek bir program kullanmadan, doğrudan Zirve Nova 2.0 üzerinden GİB sistemine gönderebilirsiniz.

Yeni geliştirmelerimiz, ikincil kopyaların otomatik gönderiminde yaşanabilecek aksaklıkları gidererek süreci pürüzsüzleştirmeyi amaçlıyor.
 • Otomatik gönderim esnasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde, kopyaları manuel olarak GİB’e göndermeniz için tüm dosyaları ikincil saklamaya uygun olarak zip formatında indirebilirsiniz.  
 • GİB’e manuel gönderdiğiniz beratları, Zirve Nova 2.0 içinde başarılı olarak gönderildiklerini belirtecek şekilde işaretleyebilirsiniz. Böylece olası karışıklıkların önüne geçilmiş olur. ⭐️
 
 
nova_ocak_newsletter_gorsel2 E-Bülten Zirve Nova e-bülten
 
 
Nova-Bos-Kayitlar-Gif E-Bülten Zirve Nova e-bülten
1. Banka Aktarımında Hesap Kodu Boş Olan Satırların Filtrelenmesi
Banka aktarımlarınızı yaparken, hesap kodu girilmemiş satırları aramak için zaman harcadığınız günler geride kaldı!

İş ortağımız Sayın Yusuf Erdoğan ve Sayın Derya Erdoğan‘ın geliştirmemizde bize yol gösteren kıymetli tavsiyeleri için teşekkür ederiz.

Yaptığımız bu geliştirme sayesinde, hesap kodu kısmı boş bırakılmış tüm kayıtları tek tıklamayla kolayca filtreleyebilirsiniz. Eksik hesap kodlarını zahmetsizce tespit edip tamamlamak için; Boş Kayıtlar butonuna tıklayın. Aktive ettiğiniz filtre, bütün eksik hesap kodlarını sizin için listeleyecektir. 
2. MUH-SGK Beyannamesi Hazırlanırken Bordrosu Hazırlanmamış Personeller için Uyarı
MUH-SGK beyannamelerinizi hazırlarken hangi personellerin bordrosunun eksik olduğunu düşünerek endişelenmenize artık gerek yok.✨

Eğer MUH-SGK beyannemeleri içinde bordrosu eksik olan personeller varsa sistem sizi bu konuda uyarır. Bu özellikle hatalı işlemlerden kaçınarak, beyanname gönderimlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
3. Mükellefler Tarafından Size İletilen Faturaların Detaylarını Tek Tıkla İnceleyin
Zirve Portal, e-Portal, Bizmu veya Paraşüt üzerinden size aktarılan faturaların tüm detaylarını, aktarım ekranındayken hızlıca görüntülemek için fatura detay ikonuna tıklayın. Faturaları muhasebeleştirirken ihtiyaç duyacağınız tüm ayrıntıları tek bakışta gözden geçirin.
4. F5 Kısa Yolu ile Kapatılacak Hesap Kodlarının Tamamını Tek Seferde Belirleyin
Hesap kodlarını kapatmak şimdi hiç olmadığı kadar kolay!
nova_ocak_newsletter_gorsel4 E-Bülten Zirve Nova e-bülten
 • Gelen ve gönderilen faturalarınızı muhasebeleştirirken kapatılacak hesap kodunu yazın.
 • Bu kayıttan sonraki tüm satırlar için kapatma işlemini tekrarlamak isterseniz F5 klavye kısa yolunu kullanın.
 • Bu işlemi istediğiniz satırdan itibaren yapabilirsiniz.
 
 
Tüm güncelleme ve yeniliklerden haberdar olmak için sosyal medya hsaplarımızdan
bizi takip etmeyi unutmayın!
facebook E-Bülten Zirve Nova e-bülten twitter-x E-Bülten Zirve Nova e-bülten instagram E-Bülten Zirve Nova e-bülten linkedin E-Bülten Zirve Nova e-bülten youtube E-Bülten Zirve Nova e-bülten

 
Top